Soutěžní propozice SEAT ProRace Golf Tour 2020

4. kolo - 4. srpna 2020 v Golf & Spa Kunětická hora

Základní ustanovení

SEAT ProRaceGolf Tour 2020 je série uzavřených golfových turnajů.

Turnajů se může zúčastnit držitel HCP na základě pozvánky od partnerů ProRaceGolf Tour 2020 nebo promotéra. Soutěž je pořádána společně s majiteli nebo provozovateli golfových hřišť a golfovými kluby v České republice, případně golfovými kluby v zahraničí.

Systém hry

Všechny turnaje ProRaceGolf Tour 2020 jsou hrány systémem Stableford, dle pravidel golfu (R&A Golf Club of St. Andrews), soutěžního řádu ČGF, těchto soutěžních propozic a místních pravidel jednotlivých hřišť. Soutěž je vypsána pro kategorii (smíšené), HCP HCP 0-12, 12,1-24, 24,1-36, 37-54.

Nadpis

Hraje se z odpaliště: muži kategorie 0-12 bílé, muži - žluté, ženy - červené, avšak soutěžní výbor může odpaliště změnit. Vítězi jednotlivých turnajů jsou hráči s nejvýšším počtem stablefordových bodů ve svých kategoriích, případně brutto výsledek. V případě rovnosti výsledů na prvním místě rozhoduje HCP.

Přihlašování do turnaje

Každý hráč se do turnajů přihlašuje prostřednictvím odpovědné osoby partnera Tour. Všechny turnaje budou vypsané na serveru www.cgf.cz. Hráči mají možnost se informovat o všech vypsaných turnajích prostřednictvím webu www.proracegolf.cz. Uzávěrka přihlášek bude vždy 2 dny před konáním turnaje. Hráči se musí přihlásit včas do termínu uzávěrky turnaje na jednotlivý turnaj. Pokud přihlášený hráč zjistí, že se nemůže turnaje zúčastnit, je povinen odhlásit se z turnaje emailem golf@prorace.cz pomocí odpovědné osoby partnera Tour.

Nadpis

Startovní listina na každý turnaj základní části bude sestavena dle požadavků partnerů Tour. Případné požadavky na změnu startovního pořadí je třeba projednat s promotérem Tour nejpozději do uzávěrky turnaje. Oficiální startovní listina budu vždy zveřejněna vždy před startem. Ředitel turnaje a hlavní promotér mají právo provádět změny v již zveřejněné oficiální startovní listině pouze z důvodu zachování regulérnosti a plynulosti soutěže.

Systém soutěže

Soutěž je vypsána jako soutěž jednotlivců.

Hodnocení

V každém turnaji se vyhlašují první tři místa v jednotlivých kategoriích. Dále vyhlášení vložených soutěží na každém turnaji:

Longest drive - muži
Longest drive - ženy
Nearest to the pin
Straightest drive
Hole-in-one
Charitativní soutěž

Princip bodování

Soutěž jednotlivců XY
Systémem bodování ProRace XY

Celkovým vítězem Tour se stává hráč s nejvyšším počtem bodů - součet. V případě rovnosti bodů po posledním turnaji rozhodne rozehrávka na tři jamky systémem Stableford a v případě rovnosti následuje system Sudden Death.

Boduje se ve vložených soutěžích

Longest drive - muži 8 bodů
Longest drive - ženy 8 bodů
Nearest to the pin 8 bodů
Straightest drive 8 bodů
Hole-in-one 25 bodů
Charitativní soutěž (nearest to the pin) 8 bodů

Nadpis

Boduje se prvních 15 hráčů v každém turnaji, v každé kategorii, systémem:

1. místo -  25 bodů  9. místo -   7 bodů
2. místo -  20 bodů 10. místo -   6 bodů
3. místo -  16 bodů 11. místo -   5 bodů
4. místo -  13 bodů 12. místo -   4 bodů
5. místo -  11 bodů 13. místo -   3 bodů
6. místo -  10 bodů 14. místo -   2 bodů
7. místo -  9 bodů 15. místo -   1 bodů
8. místo -  8 bodů 16. místo -   0 bodů

Finálového kola soutěže se zůčastní prvních 40 hráčů žebříčku platného po pěti turnajích základní části soutěže. V případě, že některý z hráčů účast odmítne, automaticky se na jeho místo posouvá další hráč žebříčku. Uzávěrka tohoto finále bude 3 dny před jeho konáním.
Pro finále platí následující bodování.

1. místo -  75 bodů  9. místo -   21 bodů
2. místo -  60 bodů 10. místo -   18 bodů
3. místo -  48 bodů 11. místo -   15 bodů
4. místo -  39 bodů 12. místo -   12 bodů
5. místo -  33 bodů 13. místo -   9 bodů
6. místo -  30 bodů 14. místo -   6 bodů
7. místo -  27 bodů 15. místo -   3 bodů
8. místo -  24 bodů 16. místo -   0 bodů

Celkového vítěze Tour určí součet všech bodů ze všech turnajů včetně finále.

Měřící přístroje

Při turnajích je povoleno používat měřicí přístroje (optické, elektronické, i jiné) poskytující informace o vzdálenostech, avšak výhradně o nich. Jestliže hráč během stanoveného kola použije měřicí zařízení, které je uzpůsobeno k měření nebo odhadování i jiných faktorů,

Nadpis

které by mohly ovlivnit jeho hru (např. sklonu svahu, rychlosti větru, teploty apod.). Trest za takové porušení je diskvalifikace bez ohledu na to, zda některá z těchto doplňkových funkcí byla skutečně využita, nebo ne.

Závěrečná ustanovení

Povinností všech hráčů je důkladně se seznámit s propozicemi ProRaceGolf Tour 2020, aby zbytečně nedocházelo k nedorozuměním. Soutěž propaguje golf jako sport, ve kterém se respektují pravidla a úcta ke spoluhráči. ProRace si vyhrazuje právo na změnu pravidel.

Nadpis

Případné změny pravidel v Propozicích ProRaceGolf Tour 2020 musí být udělány nejpozději 14 dní před začátkem prvního turnaje a musí být doručeny Partnerům Tour.

V Praze, 26. března 2020
Ředitel soutěže

ProRace system

Marketingová agentura, která je od roku 2004 známa především působením v motoristickém sportu, kde vlastnila a provozovala stejnojmený tým v Mezinárodním mistrovství ČR a poté Mistrovství světa World Superbike v kategorii Supersport kde dokázala vyhrát s italským jezdcem Lorenzem Lanzim, vlastnící celkem čtyři tituly Mistra republiky. Za tým v minulosti nastupovali jezdci jako Lukáš Pešek, či Gabor Talmacsi a Miloš Čihák a Patrik Vostárek.

Nadpis

Prorace zároveň byl jediným pořadatelem nejprofesionálnější motocyklové závodní školy “California Superbike school” v ČR.

Od roku 2014 pořádá přední golfovou tour ProRace Golf Tour s jedním z hlavních partnerů, automobilkou SEAT.