Vedra na kopci

6. 8. 2018
Vedra na kopci

 a protože se koná právě na hřišti, jež před sluncem není takřka vůbec chráněno, je zapotřebí to vědět a připravit se. Ale ne druhé straně - co bychom si už měli přát jiného než krásné počasí?

 Především je potřeba říct, že navzdory dlouhtrvajícímu počasí se dá očekávat kvalitní povrch. Květnová zvýšená péče o greeny, jež občas vede k hráčskému diskomfortu (pravidelné pondělní pískování) je v hlavní sezoně golfistům odměnou v podobě hladkých, dostatečně hustých a běhavých jamkovišť. Fairwaye mohou sluncem trpět víc, ale za dvoutisícové green fee ve všední den si resort nedovolí nabídnout nekvalitu.

 Tři dny před naším turnajem hostí hřiště komerční turnaj a o den později svůj vlastní Karlštejn Cup. Pro akci, jíž propůjčují název, připraví pořadatelé maximální možné podmínky. Teoretickou nevýhodou úterního termínu může být větší množství stop po "řízcích" v dopadových zónách, avšak celkové nastavení tento lehký diskomfort případně vynahradí.

 Je to dobrý termín, a vlastně pozor - raději ještě jednou: Ano, tentokrát hrajeme skutečně už v úterý. Dva dny po ProRace Tour, v jinak náš tradiční čtvrtek, nastoupí na jamky ve stráni nad Berounkou účastníci dalšího otevřeného komerčního turnaje, údržba bude zkrátka ve střehu, čekají nás dobré podmínky.

 Když už je aktuální roční období provázeno vedry a všudypřítomným sluncem, je dobré dodat, že na vrchu Voškov, jenž má sice jen 369 metrů nad mořem, ale od vody jde docela strmě nahoru, to většinou fouká. Takže je-li ve městě, nebo i ještě dole ve vsi bezvětří, při hře se můžeme nechat zaskočit tím, že míči může stát v cestě nějaký ten poryv. A vzhledem k tomu, jak se jamky po kopci vinou, pokaždé z jiné strany.

 Bude se hrát tradičně původní karlštejnská osmnáctka na severním svahu s krásnými výhledy na věhlasný hrad. Terén je členitý, nahorů a dolů, některé fairwaye jsou šikmo či napříč, v těch místech je nutné počítat s možným doběhem či odskokem jinam, než kam je rána plánována. Na jamkách 2 a 14 ztěžují úlohu vodní překážky.

 Hra na Karlštejně bývá dlouhá. V klubu to dobře vědí a ani při běžné hře nikoho nehoní, časový limit je 4 hodiny a 40 minut. Heslo "snadné bogey, obtížné birdie", jež bylo údajně hlavním motem architektů, dává šanci vyniknout majitelům všech handicapů. Někdy tady golfista sám sebe překvapí, na rekord 63 ran se ovšem nedoporučuje myslet.

 Naše SEAT ProRace Golf Tour, jak tradiční účastníci vědí, si potrpí na kvalitním zázemí a cateringu, s ohledem na počasí bude této části akce věnována o to větší pozornost. Strádat nebude nikdo, na hřišti ani v klubovně. A pro nejlepší jsou - opět tradičně - připraveny hodnotné ceny. Nezbývá než vzít počasí jako pozitivní věc. Vždyť Karlštejn chce přece hrát každý.

ProRace system

Marketingová agentura, která je od roku 2004 známa především působením v motoristickém sportu, kde vlastnila a provozovala stejnojmený tým v Mezinárodním mistrovství ČR a poté Mistrovství světa World Superbike v kategorii Supersport kde dokázala vyhrát s italským jezdcem Lorenzem Lanzim, vlastnící celkem čtyři tituly Mistra republiky. Za tým v minulosti nastupovali jezdci jako Lukáš Pešek, či Gabor Talmacsi a Miloš Čihák a Patrik Vostárek.

Nadpis

Prorace zároveň byl jediným pořadatelem nejprofesionálnější motocyklové závodní školy “California Superbike school” v ČR.

Od roku 2014 pořádá přední golfovou tour ProRace Golf Tour s jedním z hlavních partnerů, automobilkou SEAT.