Start v sousedství Himálají

16. 4. 2018
Start v sousedství Himálají

Počasí dlouho nepřálo ani hře ani letním greenům. S koncem Velikonoc se ale všechno obrátilo a aspoň pár jamek má už asi každý. A i kdyby ne, rozehrát se do sezony právě s námi je nakonec dobrý nápad.

 I proto, že jsme na letošní začátek připravili novinku. Zbraslavské hřiště bylo otevřeno před necelými devíti lety, ale zejména díky poloze se okamžitě stalo jedním z nejvyhledávanějších. Stavbu a první měsíce provozu provázely potíže s vodou (nedaleko odtud se Berounka vlévá do Vltavy), ale postupně se podařilo dostat fairwaye do správné kondice.

 A když hovoříme o fairwayích, rovnou je třeba se zmínit o zdejší specialitě, kterou při otevření vychvaloval spoluautor designu Alex Čejka. Nejlepší český profesionál všech dob, jenž po emigraci nastupuje na americké PGA Tour za Německo, ale na bagu vozí českou vlajku, byl propagátorem tzv. sandy waste.

 Plochy s tmavým, vlastně červeným pískem nejsou bunkery, takže je v nich povoleno založit hůl, ovšem pozor - riziko nežádoucího pohybu míče je mnohem vyšší než na trávě. A tráva? Ve vegetačním období tu narazíte na trsy hustého porostu, a to v místech, která jsou magnetem na pohyb vašeho balonu. Je to nebezpečné, ale tak nečekané a krásné, že je potřeba si takové speciality spíš považovat. Pro toho, kdo tu dosud nehrál, to prostě bude zase trochu jiný golf.

 Ani o klasické bunkery není na Zbraslavi nouze a jsou často hluboké, tak jak to znají hráči z klasických linksů. Jelikož o nějaké stromoví autorům designu nešlo ani tady, můžeme operovat s pojmem říční vnitrozemský links. Jak to bude s hustotou nižší vegetace na začátku jara, se ten, kdo s námi zahájí ProRace Golf Tour, přesvědčí sám.

 Kdo začne na první devítce a trochu přivykne charakteru hřiště, ať nejásá, že už má dost zkušeností a znalostí. Na druhé devítce se mnohem častěji ke slovu dostane voda - někde se přepaluje, jinde obehrává a greeny jamek 13 a 14 mají jezírko v těsném sousedství.

 Na jih od Prahy vznikl par 72 s pěticí různých odpališť, z "prostředních" žlutých je délka hřiště 5766 metrů. V areálu Prague City Golf Clubu se vyplatí strávit delší dobu. Zdejší populární Himálaje, což je osmnáctijamkový zrádně zvlněný putting green, jsou místem, kde se lze slušně vyvztekat. A 19. jamkou na Zbraslavi nemyslí hlavně návštěvu klubovny, nýbrž zase hru, a to na unikátní cvičné jamce, jíž je třísetmetrový čtyřpar. Záludnosti hřiště jsou tu ještě víc koncentrovány.

 Start nového ročníku Seat ProRace Tour bude tedy velkou výzvou. Přichystali jsme tradičně důkladný catering a hodláme udržet nejvyšší standard služeb, jak jsou naši hráči zvyklí. Rozjedeme tradiční doprovodné soutěže a těšíme se na setkání jak se známými, tak s novými tvářemi. V tomto turnaji budeme hrát dvě soutěže Hole-in-one. Jedna o hodinky PRIM a protože hlavním partnerem je SEAT, tak na osmnáctce hrajeme o SEAT Ibiza od Pyramidy Průhonice. Naše značka vám chce poskytnout šanci dobře otestovat svou hru, a zároveň si ji nerušeně a v komfortu užít.

ProRace system

Marketingová agentura, která je od roku 2004 známa především působením v motoristickém sportu, kde vlastnila a provozovala stejnojmený tým v Mezinárodním mistrovství ČR a poté Mistrovství světa World Superbike v kategorii Supersport kde dokázala vyhrát s italským jezdcem Lorenzem Lanzim, vlastnící celkem čtyři tituly Mistra republiky. Za tým v minulosti nastupovali jezdci jako Lukáš Pešek, či Gabor Talmacsi a Miloš Čihák a Patrik Vostárek.

Nadpis

Prorace zároveň byl jediným pořadatelem nejprofesionálnější motocyklové závodní školy “California Superbike school” v ČR.

Od roku 2014 pořádá přední golfovou tour ProRace Golf Tour s jedním z hlavních partnerů, automobilkou SEAT.