Šance pro slunovrat

20. 6. 2018
Šance pro slunovrat

Fakt, že termín vyšel právě na letní slunovrat, je zajímavá shoda okolností, na každý pád budou podmínky vpravdě letní.

 Slibuje to i předpověď počasí. Pokud se nějak výrazně nezmění, před víkendovým ochlazením by měl být čtvrtek posledním ryze slunečným dnem s vysokými teplotami. A organizátoří ujišťují, že podmínky pro dodržování pitného režimu budou tradičně vytvořeny tak, aby uspokojily každého v kterémkoli místě hřiště.

 O poděbradské osmnáctce, domovském hřišti naší série, se všeobecně ví, jak byl její postupný vznik předurčen lokalitou, do níž je zasazena. Původní devítka se rozprostírala na poměrně velkorysém prostoru, do něhož byly další jamky vpasovány. Jiné (dnešní začátek č. 1 až 3 a konec 16 až 18) byly přidány. Co zůstalo, jsou dvě pověstné lesní jamky, prubířský kámen hráčů bez rozdílu handicapu.

 A pak následuje "Tůň", v klasickém kurzu čtyřparová čtrnáctka, jejíž zúžení v oblasti pro druhou ránu komplikují dvě vodní překážky, příčná a podélná. Má green opět zasazen do lesního výběžku a představuje psychickou bariéru, s jakou se na nových českých hřištích většinou nepotkáte. Právě greeny v této pasáži hřiště vlivem veder trpěly, příroda jako by se jich stále nevzdala a pro greenkeepery představují těžký oříšek. Někdy pak i pro samotné golfisty.

 S přírodou se lze v Poděbradech utkat na mnoho způsobů, avšak péče o hřiště je v posledních letech taková, že ty úplné záludnosti typu neposečené louky nebo spleti rostlinných trsů a křovisek mezi volně rostoucími stromy zmizely. Až na místa, kde to charakter místa nedovolí, jsou fairwaje široké a rough nepředstavuje extrémní nebezpečí.

 To až hustý porost při opravdu zkažené ráně. takže platí, že míče se tady špatně hledají. Stejně jako se složitě vybírá herní strategie, hlavně pro doglegy a jamky, na nichž při cestě míče z odpaliště k jamkovišti čeká jako maják osaměle rostoucí staletý velikán s tlustým kmenem a ohromnou rozvětvenou korunou. Tyto solitéry někdy přitahují pozornost tak, že si hráč nevšimne mnohem menších stromků a trefí pak pěticentimetrový kmínek některého z nich.

 Pravidelní účastníci SEAT ProRace Golf Tour i domácí hráči tohle dobře znají. Na paru 72 (délka: bílé - 6097, žluté 5844, červené 5281) je možné se vyřádit, ale kdo zůstane jakž takž rovný a psychicky vyrovnaný, může nasbírat spoustu stablefordů.

 V Poděbradech opět čekají tradiční vložené soutěže i skvělé ceny. Hrajeme o kolo, zájezd, hodinky, o dobré pití i o nádoby, kam je možné ho přelít. Hrajeme pro zábavu i sport, a zejména jde o šanci setkat se a pohovořit o mimogolfových aktivitách, a třeba nějakou novou domluvit a začít. Slunovrat je pro to dobrým termínem.

ProRace system

Marketingová agentura, která je od roku 2004 známa především působením v motoristickém sportu, kde vlastnila a provozovala stejnojmený tým v Mezinárodním mistrovství ČR a poté Mistrovství světa World Superbike v kategorii Supersport kde dokázala vyhrát s italským jezdcem Lorenzem Lanzim, vlastnící celkem čtyři tituly Mistra republiky. Za tým v minulosti nastupovali jezdci jako Lukáš Pešek, či Gabor Talmacsi a Miloš Čihák a Patrik Vostárek.

Nadpis

Prorace zároveň byl jediným pořadatelem nejprofesionálnější motocyklové závodní školy “California Superbike school” v ČR.

Od roku 2014 pořádá přední golfovou tour ProRace Golf Tour s jedním z hlavních partnerů, automobilkou SEAT.