Královská etapa

24. 5. 2018
Královská etapa

ale slunce možná svíti nebude. Druhý turnaj v Mariánských Lázních je na každý pád svátkem, protože na hřiště otevřené v roce 1905 se jezdí s patřičným respektem, a také očekáváním.

 Mnozí návštěvníci se těší už jen na klubovnu, v níž se snoubí dávná architektura a její anglický styl s moderními prvky v interiéru. Místní klub používá privilegovaný přídomek Royal, nabízí však zcela současnou špičkovou příležitost si zahrát.

Prostředí lesoparku je základní charakteristikou osmnáctky, jež má při paru 72 ze žlutých odpališť na délku 5935 metrů, majitelé nižších hendikepů přidají 200 metrů, ženy půl kilometru uberou. Kameny bližší ke greenům jsou ovšem občas složitější na výběr hole, driver se zde uplatní obecně spíš míň. Záleží také na tom, zda a jak fouká. Vítr není vůbec neobvyklým jevem v kterékoli době a mezi stromy si nachází někdy překvapivé skuliny.

 Přestože z města se sem jede do kopce a nadmořská výška klubovny se blíží hranici 800 metrů, samotné jamky jsou většinou rovinaté, nebo mají mírný sklon, s výjimkou sedmičky, jejíž střed tvoří malé údolí. Většina je zakončena malými greeny, rozhodně v poměru k některým nově založeným hřištím v České republice. Místa tu zkrátka moc není, mnohé fairwaye běží naproti sobě v těsném sousedství. Kladem hry jsou krátké přechody.

 Účastníci SEAT ProRace Golf Tour se musí připravit na důmyslnou soustavu bunkerů. Mnohé polykají míče z odpališť, přestože nejsou rozlehlé. Skotský architekt však vědel, kam je umístit, stejně jako si s pískem vyhrál kolem greenů. Ty na sedmé jamce, přidané později, nedávno zmizely, aby se její podoba vrátila co nejblíž k původnímu stavu. Vodní překážky jsou menší, ale některé z nich rovněž chrání greeny (na dvojce je dokonce ostrovní).

 V Mariánských Lázních se nachází vysloveně technické hřiště, jež nemá ikonickou jamku, zato se vyznačuje jednolitostí a kompaktností. Zvláštností jsou dva třípary za sebou (č. 8 a 9). Na druhé devítce už se hraje jen jedna krátká jamka.

 Kdo hřiště zná, ale nehrál tu třeba rok, možná pozná částečné úpravy, k nimž klub přistoupil po polomech z loňského října. Zmizelo tak zbylých 30 smrků v prostoru recepce, kde by mělo vzniknout kryté stanoviště pro bugyny a tréninková síť. Jakousi zvláštností je nové kamenné ohniště. Stromy padaly i na hřišti, ale následky postupně mizí, zejména jsou odstraňovány zrádné pařezy z okraje stromoví. Jinde se pro změnu sází, takže naše série rozhodně nemíří na nějaké historicky zakonzervované místo.

 Královské prostředí Mariánských Lázní na všechny, kdo letos zvolili hru na SEAT ProRace Golf Tour čeká stejně jako tradiční pořadatelská pohostinnost. Můžete se těšit na skvělé zázemí a během turnaje i na tradiční skladbu vložených soutěží. Jen pozor, hrajeme méně tradičně v pátek a předpověď počasí hovoří o možnosti deště i bouřek.

ProRace system

Marketingová agentura, která je od roku 2004 známa především působením v motoristickém sportu, kde vlastnila a provozovala stejnojmený tým v Mezinárodním mistrovství ČR a poté Mistrovství světa World Superbike v kategorii Supersport kde dokázala vyhrát s italským jezdcem Lorenzem Lanzim, vlastnící celkem čtyři tituly Mistra republiky. Za tým v minulosti nastupovali jezdci jako Lukáš Pešek, či Gabor Talmacsi a Miloš Čihák a Patrik Vostárek.

Nadpis

Prorace zároveň byl jediným pořadatelem nejprofesionálnější motocyklové závodní školy “California Superbike school” v ČR.

Od roku 2014 pořádá přední golfovou tour ProRace Golf Tour s jedním z hlavních partnerů, automobilkou SEAT.